Panika - Graham Masterton

Autor: Graham Masterton

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2013-07-23
Co czują ludzie, gdy znajdą się w lesie zupełnie sami? "Panika" to wciągająca powieść brytyjskiego mistrza horrorów, w której chęć wyjaśnienia tragedii amerykańskich skautów prowadzi bohatera do... Puszczy Kampinoskiej. Mający polskie korzenie Jack Wallace jest właścicielem świetnie prosperującej restauracji w Chicago. Od śmierci żony samotnie wychowuje autystycznego syna, Sparky'ego. Pewnego dnia dowiaduje się o wstrząsających wydarzeniach, które miały miejsce na obozie skautowym w Owasippi. Jednocześnie odebrało sobie życie aż siedemnastu skautów i kilku opiekunów. Wśród ofiar znalazł się kolega Sparky'ego, Malcolm. Policja nie potrafi wyjaśnić przyczyn tego dramatu. Nieoczekiwanie Jack uzyskuje szansę rozwiązania zagadki. Przez przypadek dowiaduje się, że w czasie drugiej wojny światowej w dalekiej Polsce samobójstwo popełnił także jego pradziadek, a okoliczności tej śmierci do złudzenia przypominają historię z Owasippi. Jack po raz pierwszy w życiu udaje się razem z synem do kraju swoich przodków. Będzie tam musiał zmierzyć się ze straszliwą siła, której istnienia nawet nie podejrzewał...

Książka "Panika"
Graham Masterton