PANDEMIE - PAOLO GULISANO

EAN: 9788370336240
Oprawa: broszurowa
Data wydania: 2007
Książkę czyta się jednym tchem. Napisana w przystępny i ciekawy sposób, podejmuje rzadko poruszany w sposób profesjonalny temat pandemii. Autor prezentuje zarys arcyciekawej historii największych pandemii w historii świata, ich wpływ na przemiany społeczne, kulturowe, artystyczne i religijne, a nawet na wyniki wojen i wydarzeń o charakterze politycznym.Opisując sytuację współczesną autor, operując twardymi faktami, demaskuje manipulacje związane ze współczesnymi epidemiami i potencjalnymi zagrożeniami w tej dziedzinie. Mimo pojawiających się co pewien czas sensacji wywołujących lokalnie panikę, człowiek współczesny jest znacznie bardziej zagrożony tzw. chorobami cywilizacyjnymi niż jakimikolwiek chorobami zakaźnymi z nowymi mutacjami wirusów włącznie - konkluduje autor.

Książka "PANDEMIE"
PAOLO GULISANO