Pancerz i krew - Showalter Dennis E.

Pancerz i krew

4.00 Oceń książkę!

Autor: Showalter Dennis E.

Wydawnictwo: Czarne
ISBN: 9788380491724
EAN: 9788380491724
Format: 238 x 161 x 27
Oprawa: Twarda
Stron: 328
Data wydania: 2015
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
37.47
książka
44.90zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Bitwa pod Kurskiem. Największa bitwa pancerna w historii. Pierwszy etap marszu Armii Czerwonej na Berlin. Starcie dwóch systemów wojskowych i politycznych - nazistowskiego i sowieckiego - w którym rozstrzygnęły się losy II wojny światowej.
Z jednej strony pisze się o niej z epickim rozmachem. Z drugiej zaś, chociaż minęło ponad siedemdziesiąt lat, obraz bitwy wciąż jest niepełny. W porównaniu ze Stalingradem czy operacją "Barbarossa" jej dzieje są słabo zbadane, a w opracowaniach fakty mieszają się z mitem.
Ogólnym założeniem książki Dennisa E. Showaltera, jednego z najwybitniejszych amerykańskich historyków wojskowości, jest oddzielenie tych legend od prawdy i przedstawienie obecnego stanu wiedzy o batalii. To, co działo się na polu bitwy, jest także pretekstem do rozważań o zagadnieniach operacyjnych, strategicznych i politycznych, bez pomijania jednak ludzkiego wymiaru walk na froncie wschodnim.
Autorowi udało się dotrzeć do licznych informacji dostępnych dopiero od niedawna, a także do oficjalnych i prywatnych relacji, które przybliżają sytuację na najwyższych szczeblach dowodzenia i w ogniu walki.

Książka "Pancerz i krew"
Showalter Dennis E.