Ostatnie lato w Maison-Laffitte - Giza Hanna Maria

Oprawa: Twarda
Stron: ...
Data wydania: 2007
Dziennikarka Polskiego Radia (wcześniej aktorka i reżyser słuchowisk radiowych) W Programie III – a obecnie Programie II Polskiego Radia zajmuje się publicystyką kulturalną, szczególnie promocją literatury i popularyzacją nauki, prowadząc popularny wśród słuchaczy Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego, Zabawy literackie oraz Sezon na Dwójkę.
Przeprowadziła wywiady radiowe, m.in. z Umberto Eco, Normanem Daviesem, Stanisławem Lemem, Ryszardem Kapuścińskim, Hanną Krall, sir Rogerem Penrosem, Igorem Novikovem, Robertem Zubrinem, Aleksandrem Wolszczanem, GĂĽnterem Grassem, a także z papieskim fotografem Arturo Mari – w 2000 roku opublikowała książkę Święty Ojciec – zwierzenia papieskiego fotografa.
Z cyklu radiowych rozmów z mistrzami polskiej fotografii powstała książka W obiektywie.

Jest laureatką prestiżowych nagród m.in.: nominacja do Nagrody Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego IKAR (1998), II nagroda w Konkursie Radiowych Audycji Edukacyjnych WIELKI BRZYM (2000), nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS (2000), EUROPRESS (2001), srebrny medal Gloria Artis – nagroda Ministra Kultury ( 2005 ), Złoty Mikrofon – nagroda przyznawana „Mistrzom przez Mistrzów” (2006)
W sierpniu 2000 roku w Maisons – Laffitte przeprowadziła ostatni wywiad z Redaktorem paryskiej KULTURY Jerzym Giedroyciem, w listopadzie 2001 roku nagrała rozmowę z Zofią Hertz.

Książka "Ostatnie lato w Maison-Laffitte"
Giza Hanna Maria