Ostatnia tajemnica marszałka Piłsudskiego - Marek Kamiński

Autor: Marek Kamiński

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2015-05-14
Publikacja odsłania nieznane fakty i tajemnice związane z chorobą i śmiercią Józefa Piłsudskiego. Ze względu na różnorodność tematu została podzielona na dwie odrębne, choć ściśle powiązane części. W części pierwszej, noszącej tytuł: Między Matką a Synem, zgodnie z wymogami sztuki lekarskiej autor przytoczył i rozpatrzył dotychczas praktycznie nieznane bądź też niezauważone świadectwa na temat zdrowia rodziców przyszłego marszałka, jak i jego samego, zanim zaczął chorować. Omówił zmitologizowany do pomnikowych rozmiarów jego związek z matką. Ponieważ, jak sam zauważył, dużo o nim napisano fałszu i bredni, stara się przynajmniej niektóre z nich sprostować.

Część druga stanowi analizę rozpoznania wiedeńskiego specjalisty prof. Weckenbacha.

Książka "Ostatnia tajemnica marszałka Piłsudskiego"
Marek Kamiński