Ordynat Michorowski - Helena Mniszkówna

Autor: Helena Mniszkówna

Wydawnictwo: MG
Data wydania: 2015-04-14

Kontynuacja najsłynniejszego polskiego romansu! Najsłynniejszy polski melodramat Trędowata kończy się śmiercią Stefci Rudeckiej, niezamożnej szlachcianki, ktoacute;ra zdobyła serce ordynata, Waldemara Michorowskiego.

Dziewczyna została zadręczona przez niechętnych jej arystokratoacute;w, nie mogących zaakceptować faktu, że ktoś skromnego pochodzenia moacute;głby zająć miejsce należące się ndash; ich zdaniem ndash; jedynie dziedziczce magnackiego rodu. Młody ordynat żyje wspomnieniami, jednak rodzina oczekuje, że ordynacja dostanie potomka. Waldemar budzi uczucia u wielu pięknych kobiet, w tym także u swej młodej kuzynki, Luci. W międzyczasie spotyka dalszego kuzyna Bogdana, utracjusza i hulakę, ktoacute;rego postanawia "wyprowadzić na ludzi". Polska i Europa wchodzą w okres wrzeń rewolucyjnych. Trudno o spokoacute;j, ktoacute;rego tak pragnął po śmierci narzeczonej Waldemar.

Książka "Ordynat Michorowski"
Helena Mniszkówna