Opowieści z pogranicza światów - Joanna Piłatowicz

Autor: Joanna Piłatowicz

Wydawnictwo: Psychoskok
Data wydania: 2014-05-28
"Opowieści z pogranicza światów" to zbiór opowiadań autorstwa Joanny Piłatowicz. Autorka - obecnie mieszkanka Niemiec - jest osobą ciekawą świata, która swoje pasje i zainteresowania realizuje w pracy tancerki, nauczycielki, choreografki czy redaktorki artykułów w polskiej gazecie "Twoje Miasto" wydawanej w Niemczech. Jej liczne zainteresowania i poszukiwanie odpowiedz na różne pytania, skłoniły ją do tego, by przelać je na papier w postać opowiadań, w których realność przeplata się z fantastyką. Niesamowite wydarzenia zawarte w opowieściach są metaforą ziemskich problemów i tego, z czym borykamy się tak naprawdę na co dzień. W postaci Ciężarówki odnajdujemy osobę uzależnioną, która stara walczyć się z nałogiem, ale potrzebuje ku temu specjalistycznej pomocy. Kolejne opowiadanie, "Anioły", podzielone na dwie części wiąże się z pytaniami filozoficzno-egzystencjalnymi, na które nie każdy musi szukać odpowiedzi, ale bohaterowie: dwóch aspirantów na aniołów oraz Cecylia, są niejako przymuszeni radzić sobie z zastaną, jak i tą bardziej tajemniczą rzeczywistością. "Irenka" to opowieść o dziewczynie chorej na depresję. Jakie są metody jej leczenia? Co o swojej chorobie sądzi sama bohaterka? A może to wszyscy wokół są chorzy, a ci, którzy "odstają", tak naprawdę widzą wszystko wyraźniej? Odpowiedzi na te pytania szukajcie w "Opowieściach z pogranicza".

Książka "Opowieści z pogranicza światów"
Joanna Piłatowicz