Operacja Talos. Tajne eksperymenty Himmlera/Wydział Persja. Pakiet 2 książek - Bogusław Wołoszański, David Ignatius

Operacja Talos. Tajne eksperymenty Himmlera/Wydział Persja. Pakiet 2 książek

4.00 Oceń książkę!

Autor: Bogusław Wołoszański, David Ignatius

Wydawnictwo: Wołoszański
ISBN: 9788362770359
EAN: 9788362770359
Format: 220 x 155 x 0
Oprawa: oprawa broszurowa
Stron: 722
Data wydania: 2012
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
58.50
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Operacja Talos. Tajne eksperymenty Himmlera

Informator polskiego wywiadu, esesman ze straży najtajniejszego bloku obozu w Dachau, ginie pod kołami ciężarówki. Szefowie wywiadu w Warszawie nie mają wątpliwości, że byli na tropie czegoś wielkiego, i przypisują zbadanie sprawy jednemu ze swoich najlepszych agentów, ekscentrycznemu milionerowi Michałowi Sosnowitzowi. Odkrywając wierzchołek góry lodowej, polski agent zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę wywiadów, którą z jednej strony prowadzi sam Heinrich Himmler, a z drugiej szef wywiadu brytyjskiego Stewart Menzies. Autor poprowadzi czytelnika przez kulisy zamachów na Adolfa Hitlera, walki o władzę w Trzeciej Rzeszy oraz niezgłębioną tajemnicę powojennych losów fortuny SS.
Intryga w książce jest znakomita i nieprzewidywalna. Czytelnik będzie zaskoczony zwrotami akcji, a odpowiedzi na wszystkie pytania pozna dopiero po przeczytaniu ostatniego rozdziału.

Wydział Persja

Pracownik tajnego kompleksu badawczego ukrytego w Teheranie wysyła do CIA e-maila, którego podpisuje kryptonimem doktor Ali. Wiadomość trafia do Wydziału Persja. Okazuje się, że zawiera informacje dotyczące irańskiego programu nuklearnego, oficjalnie zawieszonego w 2004 roku. Następuje próba nawiązania kontaktu z tajemniczym informatorem, który przesyła dane dotyczące zakończenia prac nad irańską bombą atomową o ogromnej sile rażenia. Szef Wydziału Persja nie chce kolejnej interwencji USA w Iraku. Powołuje więc grupę supertajnych agentów z nowoczesną wersją "licencji na zabijanie".
Znakomita powieść, która obnaża słabości agencji wywiadowczych światowych mocarstw, odkrywając przy tym mechanizmy rządzące polityką. Ukazuje współczesny Iran - fascynujący i nieznany.

Książka "Operacja Talos. Tajne eksperymenty Himmlera/Wydział Persja. Pakiet 2 książek"
Bogusław Wołoszański, David Ignatius