Operacja Talos. Tajne eksperymenty Himmlera/Afgańskie piekło. Pakiet 2 książek - Bogusław Wołoszański, Thomas W. Young

Operacja Talos. Tajne eksperymenty Himmlera/Afgańskie piekło. Pakiet 2 książek

4.00 Oceń książkę!

Autor: Bogusław Wołoszański, Thomas W. Young

Wydawnictwo: Wołoszański
ISBN: 9788362770373
EAN: 9788362770373
Format: 220 x 155 x 0
Oprawa: oprawa broszurowa
Stron: 698
Data wydania: 2012
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
60.00
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Operacja Talos. Tajne eksperymenty Himmlera

"Operacja Talos" to kolejna powieść Bogusława Wołoszańskiego oparta o realia drugiej wojny światowej.
Informator polskiego wywiadu, esesman ze straży najtajniejszego bloku obozu w Dachau, ginie pod kołami ciężarówki. Szefowie wywiadu w Warszawie nie mają wątpliwości, że byli na tropie czegoś wielkiego, i przypisują zbadanie sprawy jednemu ze swoich najlepszych agentów, ekscentrycznemu milionerowi Michałowi Sosnowitzowi. Odkrywając wierzchołek góry lodowej, polski agent zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę wywiadów, którą z jednej strony prowadzi sam Heinrich Himmler, a z drugiej szef wywiadu brytyjskiego Stewart Menzies. Autor poprowadzi czytelnika przez kulisy zamachów na Adolfa Hitlera, walki o władzę w Trzeciej Rzeszy oraz niezgłębioną tajemnicę powojennych losów fortuny SS.
Intryga w książce jest znakomita i nieprzewidywalna. Czytelnik będzie zaskoczony zwrotami akcji, a odpowiedzi na wszystkie pytania pozna dopiero po przeczytaniu ostatniego rozdziału.

Afgańskie piekło

Thomas W. Young, zainspirowany własnymi przeżyciami wojennymi, napisał kilka powieści sensacyjnych o wojnie w Afganistanie.
Akcja książki "Afgańskie piekło" rozgrywa się na pokładzie samolotu C-5 Galaxy lecącego z rannymi z bazy Bagram w Afganistanie do Niemiec. Wkrótce po starcie pierwszy pilot, major Michael Parson, dowiaduje się, że terroryści umieścili bomby na pokładach samolotów opuszczających Afganistan. Ładunki wybuchną przy próbie lądowania. Rozpoczyna się z pozoru beznadziejna walka o życie ludzi.
Autor w mistrzowski sposób buduje napięcie swojej opowieści, bowiem wróg czai się wszędzie..., a jego obecność przybiera zaskakujące formy.
Na każdym kroku czeka śmierć, od której Parsonowi już raz udało się uciec...

Książka "Operacja Talos. Tajne eksperymenty Himmlera/Afgańskie piekło. Pakiet 2 książek"
Bogusław Wołoszański, Thomas W. Young