Odpowiedzialność organizacyjna wspólników i członków organów spółek handlowych - Jarema Trzebiński

Odpowiedzialność organizacyjna wspólników i członków organów spółek handlowych

Autor: Jarema Trzebiński

Wydawnictwo: C.H. Beck (uprz)
Data wydania: 2003-12-29
Pierwsza w literaturze polskiej tak dokładna analiza zmian dotyczących statusów prawno-osobowych wspólników i członków organów spółek handlowych.
W publikacji omówiono zagadnienia:
  • odwoływania z funkcji oraz zawieszania w czynnościach członków organów spółek handlowych,
  • wyłączania ze spółek ich wspólników,
  • pozbawiania wspólników prawa reprezentowania spółki i prowadzenia jej spraw.
    Autor, rozważając kwestię odpowiedzialności organizacyjnej w spółkach handlowych, wskazuje na ryzyko towarzyszące wszelkim poczynaniom organizacyjnym związanym z funkcjonowaniem tych spółek.

Książka "Odpowiedzialność organizacyjna wspólników i członków organów spółek handlowych"
    Jarema Trzebiński