Odpowiedzialność członków zarządu spółki - Adam Mariański

Odpowiedzialność członków zarządu spółki

Autor: Adam Mariański

Wydawnictwo: C.H. Beck (uprz)
Data wydania: 2006-10-01
Opracowanie zawiera kompleksową analizę problematyki odpowiedzialności członków zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Autorzy skupiają się na odpowiedzialności za należyte wykonanie obowiązków obciążających członków zarządu spółki z o.o. w następujących obszarach prawa tj.: prawie handlowym, prawie podatkowym i określonych w nim zasadach mających zastosowanie do innych dziedzin prawa publicznego, rachunkowości, prawie karnym i prawie pracy. W publikacji przedstawione zostały także ogólne informacje dotyczące zasad odpowiedzialności prawnej oraz omówiono charakter prawny spółki z o.o. i jego wpływ na zasady odpowiedzialności samej spółki i osób trzecich za jej zobowiązania, którymi są (głównie) tytułowi członkowie zarządu spółki.

Książka "Odpowiedzialność członków zarządu spółki"
Adam Mariański