Od zatrudnienia do zwolnienia -

Autor: ...

Wydawnictwo: Infor
Data wydania: 2009-11-01
Książka zawiera ujednolicone teksty najważniejszych aktów prawnych, zarówno ustaw, jak i rozporządzeń, do których należą m.in.: Kodeks pracy, ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, ustawę o zatrudnianiu pracowników tymczasowych, ustawę o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, ustawę o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Szczególną uwagę zwracamy na zmiany, które zostały wprowadzone w 2009 roku. W Kodeksie pracy pojawiła się dowa definicja dyskryminacji, inaczej uregulowano kwestie związane z wynagrodzeniem chorobowym osób po pięćdziesiątym roku życia. Ponadto wprowadzono nowe uregulowania dotyczące urlopów macierzyńskich, zasad bezpieczeństwa i higiena pracy oraz chorób zawodowych.

Książka "Od zatrudnienia do zwolnienia"