Od Cervantesa do Pereza-Reverte’a. Literatura na ekranie - Alicja Helman (red.), Kamila Żyto (red.)

Od Cervantesa do Pereza-Reverte’a. Literatura na ekranie

Autor: Alicja Helman (red.), Kamila Żyto (red.)

Wydawnictwo: Fundacja Kino
EAN: 9788392285076
Format: 23,5 x 16,5 x 0,0
Oprawa: oprawa broszurowa
Data wydania: 2011
Seria publikacji "Literatura na ekranie" to prezentacja dorobku polskiego filmoznawstwa w dziedzinie badań adaptacji filmowych literatury. Zawarte w książkach teksty są analizą możliwych metod wykorzystania dzieł literackich w filmie, a także przedstawiają historię związku literatury z filmem. W zamieszczanych w kolejnych tomach esejach są prezentowane wybrane adaptacje powieści należących do określonego kręgu językowego, bądź do kanonu danej literatury narodowej.

I tom serii "Od Cervantesa do Pereza-Reverte`a" poświęcony został literaturze hiszpańskojęzycznej. Oprócz tekstów o "Don Kichocie" i "Klubie Dumas" Pereza-Reverte`a znalazły się w nim m.in. eseje o adaptacjach prozy Blasca Ibáneza, Unamuno, Borgesa czy Marqueza, filmach Wellesa, Saury, Polańskiego i Bertolucciego.

Książka "Od Cervantesa do Pereza-Reverte’a. Literatura na ekranie"
Alicja Helman (red.), Kamila Żyto (red.)