NX CAM. Programowanie ścieżek dla obrabiarek CNC - Krzysztof Augustyn

NX CAM. Programowanie ścieżek dla obrabiarek CNC

4.00 Oceń ebook!

Autor: Krzysztof Augustyn

Wydawnictwo: Helion
ISBN: 9788328324053
EAN: 9788328324053
Format: 168x237
Oprawa: ...
Stron: 384
Data wydania: 2015-11-24
Gdzie kupić tani ebook?
ebook
54.99
Ebook w Twoim domu w ciągu 48h

Systemy komputerowego wspomagania wytwarzania są coraz powszechniej stosowane w przemyśle. Zwiększający się stopień skomplikowania produktów i coraz bardziej wyrafinowane wzornictwo wymagają użycia zintegrowanych, nowoczesnych narzędzi CAD do projektowania, CAE do symulacji i CAM do wytwarzania — narzędzi, za pomocą których można szybko wdrażać i modyfikować idee projektantów.

NX (dawna nazwa: UNIGRAPHICS) to zintegrowany system wyższego rzędu, stanowiący kompleksowe rozwiązanie z zakresu CAD/CAM/CAE. Oferuje on dostęp do innowacyjnej techniki modelowania Synchronous Technology. Środowisko to umożliwia błyskawiczne wprowadzanie zmian i edycję wirtualnych modeli. Należący do niego moduł wytwarzania — NX CAM — według corocznego niezależnego raportu CIMdata jest szeroko stosowany w światowym przemyśle lotniczym, narzędziowym i samochodowym. Pozwala on na generowanie kodów dla obrabiarek CNC na podstawie modelu części, stworzonego za pomocą NX CAD lub wczytanego z innej aplikacji projektowej.

"NX CAM — programowanie obrabiarek CNC" to podręcznik dla technologa-programisty, przedstawiający podstawy modułu frezowania, począwszy od definicji środowiska modelu części, poprzez omówienie poszczególnych opcji operacji, symulację kinematyki obrabiarki, aż do generowania kodu NC. W książce opisana została polska wersja aplikacji NX 6.0. Każdy z rozdziałów zawiera praktyczne przykłady zastosowania poszczególnych operacji obróbki.

  • Konfiguracja interfejsu użytkownika
  • Definicja środowiska pracy
  • Kontrola ścieżki
  • Frezowanie form
  • Obróbka na stołach obrotowych
  • Równoczesna obróbka 4 i 5 osiowa
  • Symulacja obróbki
Wejdź na wyższy poziom programowania obrabiarek CNC!!!

Ebook "NX CAM. Programowanie ścieżek dla obrabiarek CNC"
Krzysztof Augustyn