Nocna zamieć - Johan Theorin

Autor: Johan Theorin

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2015-10-28

Joakim inbsp;Katrine Westinowie przeprowadzają się zenbsp;Sztokholmu nanbsp;poacute;łnocną Olandię. Zmęczeni życiem wnbsp;mieście, kupują stary drewniany dom, niegdysiejszą siedzibę latarnikoacute;w, nieświadomi, żenbsp;kryje onnbsp;wiele ponurych tajemnic -nbsp;historii znbsp;przeszłości, ktoacute;re pragną, bynbsp;jenbsp;usłyszano. Gdy nanbsp;rodzinę Joakima spada nieszczęście, mężczyzna musi stawić czoła zaroacute;wno własnym demonom, jak inbsp;duchom tego miejsca. Wnbsp;drugiej części swego mrocznego kwartetu olandzkiego Johan Theorin ponbsp;raz kolejny udowadnia, żenbsp;jest mistrzem wnbsp;łączeniu wciągającej fabuły kryminalnej znbsp;pasjonującym opisem historii lokalnej społeczności. Prawdziwa uczta dla wielbicieli skandynawskich kryminałoacute;w.

Zanbsp;Nocną zamieć Theorin otrzymał wnbsp;2009 roku Szklany Klucz -nbsp;nagrodę literacką przyznawaną corocznie przez członkoacute;w Stowarzyszenia Twoacute;rcoacute;w Kryminałoacute;w pisarzom znbsp;krajoacute;w nordyckich. Książka otrzymała roacute;wnież nominację donbsp;tytułu Najlepszy Szwedzki Kryminał 2008 roku.

"Sugestywne studium żałoby, straty i bezbronności, z zakończeniem, ktoacute;re zasługuje na najwyższe uznanie." - The Guardian

"Doskonale nakreślona historia (...). Pełnokrwiste postaci oraz świetna fabuła przemoacute;wią do każdego miłośnika kryminałoacute;w i thrilleroacute;w." - Booklist

Książka "Nocna zamieć"
Johan Theorin