Niewydolność nerek - Stein Andy, Wild Janet

Oprawa: Twarda
Stron: ...
Data wydania: 2007
"Od pierwszych objawów do rekonwalescencji po przeszczepie nerki – kompendium wiedzy dla wszystkich pacjentów i ich bliskich!
Książka omawia przyczyny, symptomy oraz szczegóły diagnozowania choroby. Opowiada o badaniach laboratoryjnych, jakie towarzyszą leczeniu, oraz o tym, jak wygląda życie człowieka, który musi regularnie poddawać się dializom. Wyjaśnia przygotowanie do przeszczepu i przebieg samej operacji. Podpowiada, jak radzić sobie z chorobami towarzyszącymi – nadciśnieniem lub niedociśnieniem tętniczym, niedokrwistością i tak zwaną nerkową chorobą kości. Omawia problemy seksualne chorych z niewydolnością nerek i prezentuje zalecenia dietetyczne dla tych, którzy podczas terapii nadmiernie przytyją lub schudną. Czytelnik dowie się, jaką rolę pełnią w leczeniu nerek makroelementy i witaminy. Jest to najlepsza książka dotycząca niewydolności nerek. Polecamy ją wszystkim osobom ze świeżo rozpoznaną poważną chorobą nerek, które czują się zagubione wśród wielu nowych informacji i niepewne decyzji, które muszą podjąć. Wksiążce zawarto wiele praktycznych wskazówek dla pacjentów oraz wyjaśniono w przystępny sposób skomplikowane zagadnienia.
Niewydolność nerek – przyczyny, objawy, diagnoza
Badania laboratoryjne
Dializy otrzewnowe, hemodializy
Przeszczep nerki