Niepełnosprawność ruchowa w ujęciu biopsychospołecznym -

Niepełnosprawność ruchowa w ujęciu biopsychospołecznym

Autor: ...

Wydawnictwo: Harmonia
EAN: 9788377440551
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2015
Publikacja Niepełnosprawność ruchowa w ujęciu biopsychospołecznym stanowi próbę ujęcia wielowymiarowej i wielokierunkowej optyki, przez którą powinno się postrzegać człowieka w jego dynamicznej przestrzeni życia, także w wymiarze dotyczącym motoryki.

Książka podzielona jest na cztery części. W pierwszej z nich autorzy dzielą się swym spojrzeniem na medyczne i psychospołeczne aspekty niepełnosprawności ruchowej. Unikatowy charakter publikacji znajduje swoje odzwierciedlenie w części drugiej, gdzie bezpośrednie doświadczenia związane z sytuacją choroby przedstawiają sami chorzy, jak również osoby uczestniczące w przewlekłym procesie rehabilitacji. W trzeciej części wskazano na wielowymiarowe podejście do procesu rehabilitacji chorych z niepełnosprawnością ruchową ? zarówno dzieci, jak i dorosłych. W czwartej część przedstawiano aspekty prawne, które powinny zainteresować wszystkie osoby biorące udział w procesie diagnozowania, terapii czy rehabilitacji.

Książka "Niepełnosprawność ruchowa w ujęciu biopsychospołecznym"