Nie mów, że się boisz - Catozzella Giuseppe

Nie mów, że się boisz

4.00 Oceń książkę!

Autor: Catozzella Giuseppe

Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN: 9788379994274
EAN: 9788379994274
Format: 20,5 x 14,3 x 1,8
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Stron: 288
Data wydania: 2015
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
26.97
książka
26.99zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
"To ważna powieść. Zostawia nas z myślami o utraconym pięknie, młodości przeżytej w upokorzeniu, przyszłości, która nigdy nie nadejdzie".
Roberto Saviano
"Życzę Wam, żebyście mieli taką odwagę jak Samia w dążeniu do spełnienia Waszych marzeń". Giuseppe Catozzella
Samia jest somalijską dziewczynką. Bieganie ma we krwi. Ze swoich marzeń zwierza się Aliemu, przyjacielowi i pierwszemu trenerowi. Chociaż jej ojczyzna udręczona jest ciągłymi bratobójczymi walkami, Samia patrzy w przyszłość i czuje, że jej szczupłe nogi mają do spełnienia misję: mogą przyczynić się do wyzwolenia kraju, a zwłaszcza somalijskich kobiet. Nocne treningi na pustym stadionie i pierwsze sukcesy pozwalają jej zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Dobiega wprawdzie ostatnia, ale staje się symbolem dla kobiet muzułmańskich na całym świecie. Wielkie nadzieje wiąże z igrzyskami w Londynie. Wyrusza w długą, niebezpieczną i wyczerpującą podróż, głęboko wierząc, że jej sen się kiedyś spełni.
"Poruszająca historia. Gdyby zdobyła Premio Strega, mogłaby dotarzeć do większej liczby ludzi, być może także do tych, którzy nie są obojętne losy imigrantów".
La Repubblica

Książka "Nie mów, że się boisz"
Catozzella Giuseppe