Neuropsychologia osób zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS - Łojek Emilia

EAN: 9788387340728
Oprawa: Twarda
Data wydania: 1999
Zgodnie z danymi Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego szacuje się, iż na świecie żyją ponad 32 miliony osób zakażonych wirusem HIV.

Praca ta poświęcona jest mało jeszcze znanemu zagadnieniu zaburzeń neuropsychologicznych stanowiących konsekwencję zakażenia wirusem HIV. Powstała ona w wyniku kilkuletnich studiów autorki tej problematyki.

Większość materiałów teoretycznych oraz wyniki badań eksperymentalnych, które autorka opisała uzyskała dzięki rocznej pracy badawczej w programie naukowym kierowanym przez prof. Roberta A. Bornsteina na Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu Stanowego Ohio, w USA, gdzie od 1990 roku prowadzone są wieloletnie podłużne badania na ten temat. Wraz ze studentami z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego autorka prowadziła również wstępne badania neuropsychologiczne w warszawskich ośrodkach pomocy dla nosicieli HIV i chorych na AIDS.

Książka "Neuropsychologia osób zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS"
Łojek Emilia