Neuropsychologia medyczna. Tom 2 -

Wydawnictwo: Lekarskie PZWL
ISBN: 9788320047226
Data wydania: 2014-09-09
W książce starannie omówiono, uporządkowano i usystematyzowano bardzo szeroką i zróżnicowaną wiedzę tworzącą przedmiot neuropsychologii medycznej.

Czytelnicy znajdą w publikacji aktualne i nowatorskie wiadomości umożliwiające zrozumienie różnych chorób i zaburzeń oraz ich skutków neuropsychologicznych oraz ważne dane bibliograficzne zachęcające do dalszych poszukiwań.

Tom II
  • Problemy dotyczące starzenia: demencja, zaburzenia ruchowe
  • Choroby o podłożu immunologicznym: SM, zespół Guillaina-Barrégo, choroby autoimmunologiczne i reumatyczne
  • Neurologiczne i poznawcze konsekwencje zakażenia wirusem HIV-1,
  • Zespół Sj'grena, fibromialgia i zespół przewlekłego zmęczenia
  • Choroby endokrynologiczne: cukrzyca typu 1 i 2, zaburzenia hormonalne, pourazowe zaburzenia stresowe (PTSD)
  • Choroby metaboliczne: encefalopatia wątrobowa, zaburzenia wywołane przez czynniki toksyczne, choroby mitochondrialne
  • Współczesne podejścia do rehabilitacji poznawczej, zaburzenia sensoryczne

Publikacja zainteresuje z pewnością neuropsychologów, neurologów, psychologów i psychiatrów. Będzie również przydatnym podręcznikiem dla studentów psychologii, pedagogiki, logopedii, neurologopedii oraz medycyny.

Książka "Neuropsychologia medyczna. Tom 2"