Neurologia + płyta CD-ROM - Kozubski Wojciech, Liberski Paweł P.

Neurologia + płyta CD-ROM

Autor: Kozubski Wojciech, Liberski Paweł P.

Wydawnictwo: PZWL
ISBN: 832003244X
EAN: 9788320032444
Format: 23,5 x 16,5 x 4,0
Oprawa: Miękka
Stron: ...
Data wydania: 2006
Jest to nowoczesny podręcznik neurologii klinicznej. Część I zawiera wiadomości z neuroanatomii i neurofizjologii oraz omówienie badań neurologicznych i najważniejszych objawów i zespołów klinicznych układu nerwowego. W części II omówiono najistotniejsze jednostki nozologiczne i zespoły objawowe - ich etiologię, patogenezę, objawy kliniczne, podstawy diagnostyki oraz możliwości terapii i profilaktyki. Część III obejmuje wiadomości fakultatywne, przeznaczone dla studentów szczególnie zainteresowanych neurologią - objawy neurologiczne w chorobach narządów wewnętrznych, objawy psychopatologiczne w chorobach układu nerwowego i niepożądane objawy neurologiczne wywołane stosowaniem leków, a także podstawowe wiadomości o najczęściej spotykanych encefalopatiach. Do podręcznika jest dołączona płyta CD, która zawiera test dotyczący wiadomości z neurologii oraz obrazy napadów padaczkowych i ruchów mimowolnych występujących w chorobach układu pozapiramidowego, takich jak: choroba Parkinsona, dystonie, choroba Huntingtona i inne. Podręcznik jest przeznaczony dla studentów wydziałów lekarskich uczelnii medycznych.

Książka "Neurologia + płyta CD-ROM"
Kozubski Wojciech, Liberski Paweł P.