Nefropatia nadciśnieniowa. Nadciśnienie tętnicze w chorobach nerek - Bolesław Rutkowski (red.), Stanisław Czekalski (red.)

Nefropatia nadciśnieniowa. Nadciśnienie tętnicze w chorobach nerek

Autor: Bolesław Rutkowski (red.), Stanisław Czekalski (red.)

Wydawnictwo: Termedia Wydawnictwa Medyczne
EAN: 9788389825360
Format: 24,0 x 17,0 x 0,0
Oprawa: oprawa broszurowa
Data wydania: 2008
Uszkodzenie nerek, często przebiegające skrycie i nierozpoznane przez wiele lat, jest jedną z najważniejszych przyczyn nadciśnienia tętniczego. Jednocześnie nadciśnienie tętnicze staje się coraz częstszą przyczyną rozwoju schyłkowej niewydolności nerek, wymagającej kosztownej terapii nerkozastępczej. Nefropatia nadciśnieniowa jest pierwszą w Polsce monografią poświęconą patogenezie, zapobieganiu, rozpoznawaniu i leczeniu uszkodzenia nerek wywołanego przez nadciśnienie tętnicze. Ponadto w książce omówiono szczegółowo występowanie nadciśnienia tętniczego w poszczególnych chorobach nerek, a także zasady postępowania hamującego progresję uszkodzenia nerek, które umożliwia ograniczenie rosnącego zapotrzebowania na leczenie nerkozastępcze. Wybitni specjaliści w dziedzinie hipertensjologii i nefrologii podjęli się autorstwa rozdziałów tej monografii.

Książka "Nefropatia nadciśnieniowa. Nadciśnienie tętnicze w chorobach nerek"
Bolesław Rutkowski (red.), Stanisław Czekalski (red.)