Napad - Robin Cook

Autor: Robin Cook

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2010-08-17
Polityka, religia i biotechnologia splatają się ze sobą w thrillerze medycznym mistrza gatunku.
Doktor Daniel Lowell rzuca pracę na Uniwersytecie Harvarda i zakłada wraz ze swą przyjaciółką Stephanie prywatną firmę. Chce doskonalić stworzoną przez siebie procedurę terapeutyczną - polegającą na wstrzyknięciu komórek macierzystych - dzięki której nawet nieuleczalnie dotąd chore osoby będą mogły wrócić do zdrowia. Przyszłość firmy staje pod znakiem zapytania, kiedy senator Ashley Butler, strażnik "tradycyjnych amerykańskich wartości" i wróg biotechnologii, sprzeciwia się legalizacji procedury. Gotów jest on jednak zmienić stanowisko, jeśli Daniel wyleczy go potajemnie z postępującej choroby Parkinsona. Senator stawia także inny warunek - komórki macierzyste, które zostaną umieszczone w jego mózgu, muszą zawierać geny pobrane z Całunu Turyńskiego...

Książka "Napad"
Robin Cook