Nagłe zagrożenia zdrowotne u dzieci - Stopfkuchen Herwig

Nagłe zagrożenia zdrowotne u dzieci

Autor: Stopfkuchen Herwig

Wydawnictwo: Medpharm
EAN: 9788360466483
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2010
Kto z nas nie spotkał się z urazem lub nagłym, niespodziewanym zachorowaniem u dziecka? Co wtedy robić? Jak udzielić pierwszej pomocy dziecku zanim dotrzemy z nim na pogotowie lub bezpośrednio do lekarza? Na te i wiele innych pytań odpowiada niniejsza książka.

Pozycja zawiera szereg praktycznych i cennych wskazówek dotyczących udzielania pomocy przedmedycznej w ostrych i nagłych przypadkach u dzieci. Autor w sposób zwięzły i przejrzysty przedstawia objawy urazów i nagłych chorób zagrażających życiu dziecka oraz metody postępowania. bardzo przydatne są również ryciny przedstawiające sposoby reanimacji. Są one zgodne ze zmodyfikowaną, międzynarodową rekomendacją dotyczącą rewanimacji w 2005 roku.

Niniejsza książka jest najbardziej aktualną polską publikacją omawiającą udzielanie pomocy przedmedycznej dzieciom w nagłych wypadkach. Jest skierowana przede wszystkim do lekarzy rodzinnych, pediatrów, ratowników medycznych oraz pielęgniarek.

Książka "Nagłe zagrożenia zdrowotne u dzieci"
Stopfkuchen Herwig