Muzyka. Muzyka i my. Klasa 5. Podręcznik - szkoła podstawowa - Urszula Smoczyńska; Katarzyna Jakóbczak-Drążek

Muzyka. Muzyka i my. Klasa 5. Podręcznik - szkoła podstawowa

4.00 Oceń książkę!

Autor: Urszula Smoczyńska; Katarzyna Jakóbczak-Drążek

Wydawnictwo: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
ISBN: 9788302135798U
EAN:
Format: ...
Oprawa: miękka
Stron: 124
Data wydania: 2013-05-27
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
15.00
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Cykl "Muzyka i my" łączy kształcenie muzyczne m.in. z twórczością plastyczną. Zawiera mnóstwo ciekawych pomysłów na poznawanie muzyki. Rozwija wrażliwość na muzykę i sztuki piękne. Jest świetnie dopasowany do wieku uczniów, zawiera starannie dobrany, różnorodny materiał muzyczny.

W podręczniku do klasy 5. materiał ujęty jest w pięciu działach tematycznych: Muzyka wokół nas, Tajemnice muzycznego warsztatu, Instrumenty małe i duże, Głos to też instrument oraz Wędrówki muzyczne po świecie i kraju. Poprzez śpiewanie i granie na instrumentach, tworzenie własnych kompozycji, gry i zabawy, a także plastyczną i ruchową interpretację muzyki uczniowie poznają elementy, formy i zasady tej sztuki. Poznają nowe piosenki i utwory do grania, kompozycje wybitnych kompozytorów, a także kolejną grupę instrumentów - instrumenty strunowe.

W podręczniku znajduje się wiele reprodukcji dzieł sztuki, zgodnie z zasadą korelacji między różnymi przedmiotami w ramach bloku humanistycznego. Autorki zachęcają też do wspólnego tańca, teatralnej inscenizacji czy wyprawy do muzeum i filharmonii oraz prezentują sylwetki najwybitniejszych kompozytorów. Wprowadzają dzieci w świat muzyczny różnych regionów i różnych narodów.

Książka "Muzyka. Muzyka i my. Klasa 5. Podręcznik - szkoła podstawowa"
Urszula Smoczyńska; Katarzyna Jakóbczak-Drążek