Msza żałobna - Arne Dahl

Autor: Arne Dahl

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2013-11-06
Dramat zakładników, tajemnica pewnego biurka, niezwykły zbiór skamielin... W powieści "Msza żałobna" Drużyna A, specjalna jednostka policyjna do spraw przestępczości międzynarodowej, będzie musiała rozwiązać nie lada zagadkę. Była żona członka Drużyny A zupełnie się nie spodziewa, co ją za chwilę spotka. Wchodzi do banku w centrum Sztokholmu, aby załatwić kilka spraw. To preludium do ciągu zaskakujących wydarzeń, których wyjaśnienia trzeba będzie szukać w burzliwych czasach drugiej wojny światowej i latach zimnej wojny.

Arne Dahl - pseudonim Jana Arnalda, pisarza, krytyka, literaturoznawcy. Arnald pracuje dla Akademii Szwedzkiej, przyznającej literacką nagrodę Nobla. Jest także redaktorem czasopisma "Aiolos" oraz autorem recenzji zamieszczanych w dzienniku "Dagens Nyheter". Pisane przez niego kryminały zostały docenione zarówno w Szwecji, jak i za granicą. Dużą popularność przyniosła mu seria powieści o Drużynie A - jednostce policji specjalizującej się w walce z przestępstwami o zasięgu międzynarodowym. "Msza żałobna" to siódmy tom bestsellerowego cyklu.

Książka "Msza żałobna"
Arne Dahl