Mroczny zakątek - Gillian Flynn

Autor: Gillian Flynn

Wydawnictwo: Znak (uprz)
Data wydania: 2015-10-19

Libby Day była małą dziewczynką, gdy zamordowano jej matkę i dwie starsze siostry. To jej zeznania doprowadziły do skazania jej piętnastoletniego brata Bena na dożywocie.

Dziś, po dwudziestu pięciu latach, Ben nadal siedzi w więzieniu, a Libby desperacko potrzebuje pieniędzy. Kiedy więc członkowie Klubu Zbrodni, stowarzyszenia, ktoacute;re fascynuje się tajemniczymi zaboacute;jstwami uznają, że Ben został niesłusznie skazany i proponują jej pieniądze w zamian za pomoc w jego uwolnieniu, Libby nie może się nie zgodzić. Musi poradzić sobie z demonami przeszłości, ocenić, co naprawdę pamięta z tamtej nocy, a co wmoacute;wiono jej w trakcie śledztwa i wreszcie poznać prawdę o swojej rodzinie. Czy brutalnego morderstwa dopuścił się brat, posądzany o satanizm? Czy śledczy popełnili błąd?

Gillian Flynn jest światowym fenomenem wydawniczym. Jej ostatnia powieść, Zaginiona dziewczyna, sprzedała się w ponad 6 milionach egzemplarzy i zapoczątkowała modę na thrillery psychologiczne -podobną do tej na kryminały skandynawskie po publikacji trylogii "Millenium".

Jej debiutancka powieść Ostre przedmioty, jako pierwsza w historii, zdobyła dwie Dagger Award. Mroczny zakątek został wybrany najlepszą książką roku według "Publisher's Weekly", ulubioną książką krytykoacute;w "New York Timesa" i "Chicago Tribune". Tej jesieni w kinach pojawią się ekranizacje dwoacute;ch jej powieści: Zaginionej dziewczyny w reżyserii Davida Finchera i Mrocznego zakątka z Charlize Theron w roli głoacute;wnej.

Książka "Mroczny zakątek"
Gillian Flynn