Mroczny zakątek - Gillian Flynn

Autor: Gillian Flynn

Wydawnictwo: Znak (uprz)
Data wydania: 2014-10-06
Mija ćwierć wieku od dramatycznych wydarzeń w miasteczku Kinnakee w stanie Kansas. Czy człowiek uznany wówczas za winnego zostanie oczyszczony z zarzutów? "Mroczny zakątek" to trzecia powieść Gillian Flynn, autorki bestsellerowych "Ostrych przedmiotów" i "Zaginionej dziewczyny".

Libby Day miała zaledwie siedem lat, gdy zamordowano jej matkę i dwie starsze siostry. To zeznania dziewczynki doprowadziły do skazania jej piętnastoletniego brata Bena na dożywocie. Po dwudziestu pięciu latach Ben nadal przebywa w więzieniu, a Libby rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy. Do kobiety zgłaszają się detektywi amatorzy zrzeszeni w Klubie Zbrodni, stowarzyszeniu, które fascynuje się tajemniczymi zabójstwami. Są przekonani, że Ben jest niewinny i proponują Libby pieniądze w zamian za pomoc w jego uwolnieniu. Libby zaczyna stawiać sobie pytania, których wcześniej się obawiała. Co tak naprawdę pamięta z wydarzeń, które rozegrały się tamtej nocy? Czy jej uważany za odmieńca i posądzany o satanizm brat rzeczywiście był zdolny do brutalnego morderstwa? A może śledczy popełnili błąd? Próbując uporać się z demonami przeszłości, Libby zaczyna zdawać sobie sprawę, że każdy w jej rodzinie miał coś do ukrycia, a zwłaszcza Ben. Po latach jeszcze trudniej będzie dotrzeć do prawdy...

Powieści Gillian Flynn są światowym fenomenem wydawniczym. Jej poprzednia książka, "Zaginiona dziewczyna", sprzedała się w ponad 6 milionach egzemplarzy i zapoczątkowała modę na thrillery psychologiczne - podobną do tej na kryminały skandynawskie po publikacji trylogii "Millenium" Stiega Larssona. Debiutancka powieść Flynn "Ostre przedmioty" uhonorowana została Złotym Sztyletem, prestiżową nagrodą literacką przyznawaną przez Stowarzyszenie Pisarzy Literatury Kryminalnej, a "Mroczny zakątek" wybrany został najlepszą książką roku według "Publisher's Weekly", ulubioną książką krytyków "New York Timesa" i "Chicago Tribune". Powieści "Zaginiona dziewczyna" i "Mroczny zakątek" doczekały się ekranizacji.

Książka "Mroczny zakątek"
Gillian Flynn