Miód. Zdrowie z natury - Detlef Mix

Autor: Detlef Mix

Wydawnictwo: ...
Data wydania: 2013-09-18
Miód to produkt naturalny stosowany od wieków jako lek w medycynie naturalnej. Świadectwa jego popularności znajdziemy już w starożytnym Egipcie, antycznej Grecji i dawnych Chinach. Ten specyfik wytwarzany przez pszczoły ma niezwykłe właściwości terapeutyczne. Pszczoły wytwarzają też inne substancje, z których każda - samodzielnie, czy w połączeniu z innymi składnikami - może wyzwolić w nas uzdrawiające siły.
Miód to skuteczne lekarstwo o wszechstronnym zastosowaniu. Ze względu na swe niespotykane właściwości powinien zajmować poczesne miejsce w każdej domowej apteczce - leczy bowiem skaleczenia, oparzenia, schorzenia stawów, przeziębienia, zapalenie oskrzeli, łagodzi też dolegliwości przewodu pokarmowego. Ponadto skutecznie zwalcza różne bakterie chorobotwórcze, działa przeciwzapalnie i wspomaga najrozmaitsze terapie.
W książce znajdziesz:
  • wszystko o miodzie i innych produktach pszczelich, m.in. propolisie, mleczku i wosku pszczelim,
  • omówienie poszczególnych rodzajów miodu (m.in. miodu manuka) i mechanizmów ich działania w procesie leczenia różnych chorób,
  • zastosowanie miodu od A do Z,
  • przykłady użycia miodu w leczeniu trapiących nas często dolegliwości i schorzeń,
  • wiele receptur zaczerpniętych z medycyny naturalnej,
  • liczne kolorowe zdjęcia.

Książka "Miód. Zdrowie z natury"
    Detlef Mix