Miłość hetery - Kamieniecka Stefania Maria

Oprawa: Miękka
Stron: ...
Data wydania: 2018
Ta wstrząsająca historia jest nie tylko romansem, lecz także sensacyjną powieścią historyczną z okresu wojen persko-greckich, opisującą obyczaje i psychikę ludzi tamtych czasów. O tyle wiernie, o ile było to możliwe, na podstawie strzępków przekazów z tej zamierzchłej epoki, okrytej kirem tajemnicy. Pozwoliło to autorce na popuszczenie wodzów wyobraźni. W powieści jest tak wiele autentycznych zdarzeń i postaci, jak fantastyki. Okazuje się, że w tym szokująco rozpustnym świecie, w którym nawet bogowie prowadzą rozwiązły tryb życia, znajduje się miejsce na szaloną miłość między heterą a homoseksualnym wodzem.
Stefania Maria Kamieniecka jest poetką i powieściopisarką, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zamieszkałą w Wiedniu. W 1983 roku uzyskała honorowe dożywotnie członkostwo Arizona Press Club w Phoenix (USA), dokąd wyemigrowała po internowaniu. Otrzymała je za "walkę o możność pisania prawdy", jak uzasadniono. W Polsce była zatrudniona w "Dzienniku Zachodnim" w Katowicach, a od roku 1980 w prasie "Solidarności“. Po przeniesieniu się ze Stanów do Niemiec pisała w dziennikach: "Neue Westfälische" w Minden i "Rhein-Neckar-Zeitung" w Heidelbergu oraz w tygodniku polonijnym. Wydała trzy tomiki poezji i dwie powieści w języku niemieckim. Na polskim rynku wydawniczym ukazało się do tej pory jej dwadzieścia powieści. W styczniu 2012 roku zdobyła główną nagrodę w Konkursie Literackim Wydawnictwa Astrum za powieść "W żelaznym uścisku".

Książka "Miłość hetery"
Kamieniecka Stefania Maria