Miasto z lodu - Małgorzata Warda

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: ...
Data wydania: 2014-09-11
Najnowsza powieść w klubie KOBIETY TO CZYTAJĄ!
Agata ma trzynaście lat i prawie nie zna Teresy, swojej matki, kiedy ta zabiera ją w podroacute;ż po Polsce. Osiedlają się w niedużym goacute;rskim mieście, gdzie proacute;bują na nowo nawiązać więź. Piękna, samotna kobieta, od pierwszej chwili wzbudza ogromne zainteresowanie mężczyzn, wolnych i żonatych. Dwie bdquo;obcerdquo; szybko stają się głoacute;wnym tematem plotek. W miarę upływu czasu niechęć, a nawet wrogość ludzi z miasteczka rośnie.
Pewnego ranka Agata zostaje znaleziona w goacute;rach, w stanie krytycznym. Nie wiadomo, co się dziewczynce stało. Lekarze walczą o jej życie, policja i dziennikarze rozpoczynają dochodzenie. Z każdą chwilą objawiają się nieznane oblicza bohateroacute;w dramatu: matki, dyrektorki szkoły, koleżanek, mieszkańcoacute;w miasteczka. Nowego znaczenia nabierają słowa bdquo;odpowiedzialnośćrdquo; i bdquo;manipulacjardquo;. Niemym świadkiem wydarzeń jest pogrążona w śpiączce, nieprzytomna Agata.
Do napisania bdquo;Miasta z lodurdquo; zainspirowali mnie internetowi hejterzy, chętnie i obraźliwie wypowiadający się na temat życia innych ludzi. Każdemu człowiekowi może przydarzyć się tragedia i będzie ona wynikiem zaniedbania, niedopatrzenia albo nieszczęśliwego zbiegu okoliczności. Dla hejteroacute;w to prawdziwy żer. W mojej powieści ofiarą nienawiści Internetu jest Teresa Tomaszewska, matka trzynastoletniej Agaty, znalezionej w krytycznym stanie w goacute;rach. Zaniedbała dziecko, ale czy zasłużyła na nienawiść? Chciałabym zachęcić Was do zastanowienia się nad przyczynami tej tragedii, porozmawiać o manipulacji, o afektywnej chorobie dwubiegunowej oraz o znieczulicy społeczeństwa, ktoacute;re często reaguje impulsywnie, ale... tylko w Internecie.
Małgorzata Warda
Małgorzata Warda ndash; pisarka, malarka, rzeźbiarka, absolwentka ASP w Gdańsku. Wydała m.in: bdquo;Ominąć Paryżrdquo;, bdquo;Środek latardquo;, bdquo;Nikt nie widział, nikt nie słyszałrdquo;, bdquo;Dziewczynka, ktoacute;ra widziała zbyt wielerdquo; i bdquo;Jak oddechrdquo;. Jest autorką kilku tekstoacute;w piosenek zespołu Farba. Od urodzenia mieszka w Gdyni. W 2013 r. na Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia.
www.warda.com.pl

Książka "Miasto z lodu"