Medycyna ratunkowa i katastrof -

Wydawnictwo: Lekarskie PZWL
ISBN: 9788320037005
Data wydania: 2007-10-01
Gdzie kupić tani podręcznik?
podręcznik
Podręcznik w Twoim domu w ciągu 48h
Powstający w Polsce system ratownictwa medycznego stwarza konieczność nowoczesnego, zgodnego z dyrektywami Unii Europejskiej kształcenia lekarzy, pielęgniarzy i ratowników. "Medycyna ratunkowa i katastrof" wychodzi naprzeciw tym wymaganiom. W książce przedstawiono zasady postępowania ratunkowego w ostrych, zagrażających życiu epizodach chorób wewnętrznych, w zagrożeniach środowiskowych, katastrofach i potencjalnych zamachach terrorystycznych. Szczegółowo opisano sposoby udzielania pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia oraz metody i techniki leczenia na szpitalnych oddziałach ratunkowych. Ważne miejsce zajmuje opis organizacji struktur ratownictwa medycznego, uwarunkowania prawne ratowania chorych i poszkodowanych, a także zasady etyczne postępowania ratunkowego.

Podręcznik "Medycyna ratunkowa i katastrof"