Maum Dom duszy - Heekyoung Kim, Chmielewska Iwo

Maum Dom duszy

4.00 Oceń książkę!

Autor: Heekyoung Kim, Chmielewska Iwo

Wydawnictwo: Warstwy
ISBN: 9788365502131
EAN: 9788365502049
Format: 270 x 195 x 8
Oprawa: Twarda
Stron: 66
Data wydania: 2018
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
32.97
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Maum. Dom duszy to polsko-koreański picture book autorstwa Heekyoung Kim z ilustracjami Iwony Chmielewskiej. Ta wyjątkowa książka obrazowa zdobyła prestiżową, międzynarodową nagrodę Bologna Ragazzi Award 2011. Jak możemy przeczytać w uzasadnieniu werdyktu jury: "Ta książka to krótki, elegancki poemat, rozbrzmiewający ciszą typową dla włoskich malarzy metafizycznych. […] Wszystko w tej całkowicie odmiennej, bezpretensjonalnej książce - od gestów, przez sny i wspomnienia, aż po zawarte w niej cytaty - przepojone jest specyficzną wizją świata. […]
Książki jak ta nobilitują literaturę dziecięcą".
Maum w języku koreańskim oznacza to, co składa się na duchowość człowieka: charakter, emocje, umysł, pamięć… Książka rozpoczyna się pytaniem: czym jest dusza? - i posługując się metaforą architektury domu, poszukuje odpowiedzi na jedno z uniwersalnych zagadnień naszego życia. Ten filozoficzny poemat i niezwykle spójny projekt artystyczny jest wyjątkowym dowodem na to, jak odległe kultury mogą porozumiewać się ze sobą na poziomie obrazu i kwestii duchowych.
Książka ukazuje się w Polsce w dniu inauguracji Światowej Stolicy Książki UNESCO 2016, objęta jest także patronatem honorowego Konsulatu Republiki Korei we Wrocławiu.

Książka "Maum Dom duszy"
Heekyoung Kim, Chmielewska Iwo