Matematyka. Matematyka bliżej nas. Zakres podstawowy. Klasa 3. Podręcznik - szkoła ponadgimnazjalna - Stanisław Zieleń

Matematyka. Matematyka bliżej nas. Zakres podstawowy. Klasa 3. Podręcznik - szkoła ponadgimnazjalna

4.00 Oceń książkę!

Autor: Stanisław Zieleń

Wydawnictwo: Nowik
ISBN: 8389848015
EAN:
Format: 176 x 250
Oprawa: miękka
Stron: 232
Data wydania: 2004-08-25
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
10.00
książka
17.47zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Podręcznik dla liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych i techników. Podręcznik jest dostosowanym do programu nauczania matematyki pod tytułem Matematyka bliżej nas (DKW - 4015 - 39/01), choć można z niego korzystać i przy innych programach. Podręcznik wyróżnia się oryginalnym, użytecznym dla nauczyciela i ucznia, układem dydaktycznym.
Treści matematyczne ujęte są w działach:
Funkcje;
Elementy kombinatoryki;
Prawdopodobieństwo;
Planimetria;
Stereometria;
Repetytorium.
Rozdziały podzielone są na moduły (podrozdziały) przeznaczone do realizacji w ciągu 1 ? 2 jednostek lekcyjnych. W każdym module znajdują się treści wprowadzające, liczne rozwiązane przykłady do przeanalizowania oraz zadania do samodzielnego rozwiązania. Dodatkowe zadania, zamieszczone po każdym rozdziale, to zarówno zadania teoretyczne, jak i dużo zadań na zastosowania matematyki, w łącznej liczbie 554. Zadania stwarzają sytuacje do odkrywania pojęć i stosowania różnorodnych metod rozwiązania. Wszystkie zadania w podręczniku zróżnicowane są pod względem stopnia trudności, co zostało czytelnie oznakowane.
W podręczniku zamieszczone jest również Repetytorium zawierające 269 zadań do samodzielnego rozwiązania przez ucznia przygotowującego się do matury.
Książka, podobnie jak podręczniki dla klas młodszych, jest wyposażona w Miniencyklopedię matematyczną, przypominającą poznane wcześniej oraz nowe pojęcia i wzory niezbędne w rozwiązywaniu zadań.

Książka "Matematyka. Matematyka bliżej nas. Zakres podstawowy. Klasa 3. Podręcznik - szkoła ponadgimnazjalna"
Stanisław Zieleń