Mafia Historia Cosa Nostry - Webster Maud

EAN: 9788361232070
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2010
Cosa Nostra, czyli mafia sycylijska jest organizacją, która, mimo że przez wiele lat była ugrupowaniem tajnym, stała się źródłem wielu legend i plotek na całym świecie. Mafia pasożytuje na instytucjach publicznych i współpracuje z nimi, często korzysta z przemocy i gróźb. Liczy około pięciu tysięcy wybranych członków, którzy przysięgają jej wierność aż po grób.

Korzenie mafii sięgają średniowiecza, ale dopiero w XX wieku poszczególne ugrupowania mafijne stworzyły jednolitą organizację. W latach 80. XX wieku z mafii wystąpiło bardzo wielu mafiosów, którzy przestali obawiać się kary śmierci grożącej za tak poważne złamanie obowiązujących zasad. Skruszeni przestępcy wywołali prawdziwą rewolucję w historii mafii, a ich zeznania rozbiły mafijną wspólnotę. Jednocześnie opinia publiczna ujrzała w końcu prawdziwy obraz działań Cosa Nostry.

Maud Webster opisuje, jak bardzo rodziny członków organizacji przesiąknięte są specyficzną, mafijną mentalnością. Pokazuje wyrazistą, choć skomplikowaną rolę kobiet w tym brutalnym, męskim świecie. Z jednej strony bowiem są one całkowicie podporządkowane swym ojcom i mężom, z drugiej jednak – starają się zdominować swych synów i wychowywać kolejne pokolenia mafiosów. Mafia to studium obyczajowości Cosa Nostry, wartości, które ją stworzyły oraz jej historii – od powstania aż do początku XXI wieku.

Książka "Mafia Historia Cosa Nostry"
Webster Maud