Lenistwo duchowe. Smutek uśpionej duszy - Francisco Fernandez-Carvajal

Autor: Francisco Fernandez-Carvajal

Wydawnictwo: AA/ZGROMADZENIE SIÓSTR MIŁOSIE
Data wydania: 2012-02-21
Są choroby, które przebiegają niezauważone i rozwijają się bezobjawowo, a kiedy się ujawnią, często jest już za późno, aby je wyleczyć. Podobny przebieg może mieć choroba duszy. Lenistwo duchowe jest dolegliwością ukrytą i paraliżującą duszę, co sprawia, że jej postępu nie sposób zahamować. Na wstępie atakuje rozum zaciemniając go potem dotyka wolną wolę, którą osłabia i wyniszcza. Człowiek leniwy duchowo puszcza cugle wyobraźni i ukrywa się w fantazji z zamiarem odnalezienia w niej pozornych sukcesów lub fikcyjnego szczęścia, którego nie potrafi znaleźć w powszednim życiu przeżywanym według planu Bożego. Choroba ta może zostać wyleczona tylko przez Jezusa Chrystusa. Autor podaje sprawdzone przez wieki tradycji sposoby jak obudzić uśpione serce.

Książka "Lenistwo duchowe. Smutek uśpionej duszy"
Francisco Fernandez-Carvajal