Lekarz domowy - Miłkowska Elżbieta

EAN: 9788376704999
Oprawa: Twarda
Data wydania: 2012
W każdym domu z pokolenia na pokolenie przekazywane są sposoby radzenia sobie z różnego rodzaju schorzeniami, które czerpią z doświadczeń medycyny ludowej. Wielu z nas przynajmniej raz w roku dopada jakaś choroba lub dolegliwości: przeziębienie, problemy z układem trawiennym, bóle głowy, bóle reumatyczne, oparzenia słoneczne, kaszel. Nie zawsze trzeba sięgać po leki apteczne ? jest wiele naturalnych, sprawdzonych środków i sposobów leczniczych, które można z łatwością zastosować w domu i które szybko i skutecznie złagodzą przykre dolegliwości. W książce omówiono kilkadziesiąt najczęstszych problemów zdrowotnych. Wyjaśniono ich możliwe przyczyny, a także opisano objawy i podano sprawdzone domowe sposoby na walkę z towarzyszącymi im dolegliwościami. Przedstawiono również najpopularniejsze zioła ? ich właściwości, zastosowanie, sposoby zbierania, przechowywania i wykorzystywania. Dużo miejsca poświęcono odpowiedniej diecie, a w rozdziale o witaminach i minerałach w przystępny sposób przedstawiono ich działanie, objawy niedoboru i łatwo dostępne źródła. Prócz porad typowo terapeutycznych czytelnik znajdzie tu także wiele wskazówek i porad w zakresie profilaktyki zdrowotnej oraz drobnych domowych zabiegów.

Książka "Lekarz domowy"
Miłkowska Elżbieta