Lechia-Juventus. Więcej niż mecz - Mariusz Kordek; Karol Nawrocki

Autor: Mariusz Kordek; Karol Nawrocki

Wydawnictwo: Bernardinum
Data wydania: 2015-07-13
Największe sportowe wydarzenie XX wieku na Pomorzu!

Dwumecz Pucharu Zdobywców Pucharów Lechia Gdańsk-Juventus Turyn, czyli największe sportowe wydarzenie XX wieku na Pomorzu, doczekał się własnego opracowania. Czym był ten mecz dla piłkarzy Lechii? Czym stał się dla zmęczonej stanem wojennym "Solidarności"? Jak Jerzy Jastrzębowski zmobilizował swoich piłkarzy do pojedynku z Michelem Platinim i ze Zbigniewem Bońkiem? I w końcu jaką rolę odgrywali wówczas znany trójmiejski gangster "Nikoś" oraz pierwszy w PRL sportowy manager Johnny River? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdą Państwo w najnowszej książce wydawnictwa Bernardinum Lechia- Juventus. Więcej niż mecz.

Sportowa publicystyka Mariusza Kordka, w połączeniu z historyczną rzetelnością i dociekliwością Karola Nawrockiego, gwarantują każdemu czytelnikowi dawkę prawdziwych emocji.

Książka liczy ponad 200 stron, zawarto w niej również bogatą wkładkę fotograficzną. Wartość publikacji podnosi słowo wstępne ks. dr Jarosława Wąsowicza oraz barwny komentarz Stefana Szczepłka.

Książka "Lechia-Juventus. Więcej niż mecz"
Mariusz Kordek; Karol Nawrocki