Leć sokole - Krystyna Mik

Autor: Krystyna Mik

Wydawnictwo: Ad Oculos
Data wydania: 2010-12-14
"Leć sokole" jest debiutem książkowym Krystyny Mik, w któtym zawarto wiersze napisane po 2000 roku. Odnajdziemy tutaj utwory inspirowane podróżami do Australii, Rzymu, Wielkiej Brytanii, ale także spokojne, nostalgiczne przemyślenia dotyczące bliskich, natury, zmieniających się pór roku oraz otaczającej nas rzeczywistości. Nie zabrakło również liryków religijnych, pytań retorycznych zadawanych Panu Bogu, z którymi każdy z nas może się utożsamiać. Krystyna Mik mieszkająca i pracująca w Zelowie koło Bełchatowa publikowała wcześniej swoje utwory na stronach internetowych portali poetyckich. Sukces wiersza "I co teraz będzie Panie Prezydencie", którego fragment stał się mottem Koncertu dla Polonii australijskiej w Ashwield, poświęconemu ofiarom lotu TU-154 do Smoleńska, potwierdził słuszność wcześniej podjętej przez autorkę decyzji, książkowego wydania swoich wierszy. Bowiem wspomniany wiersz recytowany był w dwóch wersjach językowych na tym koncercie. Odnajdą go państwo, na stronach niniejszej publikacji. Wersja angielska w książce jest inna, niż na koncercie w Ashwield. Poszczególne cykle oddzielono od siebie zdjęciami z archiwum autorki. Serdecznie polecamy Państwu ten debiut. Liczymy, że spotka się on z uznaniem i sympatią cztelników, gdyż to, co z pozoru proste, często bywa wyjątkowe.

Książka "Leć sokole"
Krystyna Mik