Las Zębów i Rąk - Carrie Ryan

Autor: Carrie Ryan

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 2011-04-28
Las Zębów i Rąk to jeden z największych bestsellerów gatunku literatury Young Adult ostatnich lat, porównywany popularnością do cyklu Zmierzch Stephenie Meyer, Dary Anioła Cassandry Clare czy Igrzyska Śmierci Suzanne Collins.

Las Zębów i Rąk przedstawia bardzo mroczną, a jednocześnie niezwykle wciągającą wizję świata po zagładzie, w którym młoda dziewczyna musi dokonać trudnych wyborów między tym w co wierzy, a tym w co każą jej wierzyć, między światem swoich marzeń, który zna tylko z opowieści matki, a krwawym ale znanym światem, który ją otacza. Musi też wybrać między tym, który ofiarowuje jej swoją miłość, a tym, któremu ona chce ją ofiarować.

W świecie, w którym nie ma nadziei, każdy wybór musi zostać okupiony dużą ofiarą. Tylko czy droga do spełnienia własnych marzeń okaże się warta poniesionych ofiar...?

"Inteligentna, mroczna i czarująca. Las Zębów i Rąk łączy w sobie horror i piękno."
Cassandra Clare, autorka cyklu Dary Anioła

W świecie Mary istnieją proste prawdy.
  • Siostrzeństwo zawsze wie najlepiej.
  • Strażnicy chronią i służą.
  • Nieuświęceni nigdy nie ustąpią.
Trzeba też pamiętać o siatce otaczającej wioskę. O ogrodzeniu, które chroni osadę przed Lasem Zębów i Rąk.

Ale te prawdy stają się złudne, bowiem Mary odkrywa coś, o czym nigdy nie powinna się dowiedzieć. Sekrety Siostrzeństwa. Tajemnice Strażników.

Gdy ogrodzenie zostaje sforsowane, a świat pogrąża się w chaosie, Mary musi stawić czoła Nieuświęconym.

Musi też dokonać wyboru między dotychczasowym życiem w osadzie a własną przyszłością, między tym, którego kocha, a tym, który kocha ją. I zmierzyć się z prawdą ukrytą w Lesie Zębów i Rąk.

Czy może istnieć życie w świecie otoczonym przez śmierć?

"Wyjątkowa książka"
Charlaine Harris, bestsellerowa autorka serii Czysta Krew

"Rozpoczęcie czytania Lasu Zębów i Rąk to jak otwarcie Puszki Pandory. Duża dawka mroku a pośród niej cenne światełko nadziei. To pięknie napisana powieść, od której nie sposób się oderwać."
Melissa Marr, bestsellerowa autorka cyklu Królowa Lata

"Najlepsza powieść dystopijna, jaką czytałyśmy. Kropka!"
Kami Garcia i Margaret Stohl, autorki bestsellerowej powieści Piękne Istoty

"Nie mogę określić tego prościej: Uwielbiam! Żałuję, że nie ja to napisałam"
Rachel Caine, autorka bestsellerowej serii Wampiry z Morganville

"Postapokaliptyczny romans pierwszej klasy, świetnie napisany od pierwszej do ostatniej linijki."
Scott Westerfeld, autor serii Brzydcy

Książka "Las Zębów i Rąk"
Carrie Ryan