Kościół chorym i cierpiącym - Henryk Pomorski

Autor: Henryk Pomorski

Wydawnictwo: Exter
Data wydania: 2005-09-27
Gdy cierpienie i ból obezwładniają, zapominamy często, że nie jesteśmy sami, że Bóg nie opuścił nas nigdy i towarzyszy nam w każdej chwili naszego życia, nawet tej najtrudniejszej. I pozostawił do naszej dyspozycji całą mnogość środków, które pro-wadzą nas ku Niemu, czyniąc zdrowymi nasze dusze, ale też często i ciało. (...)
Jeśli wierzymy, to na nasze, wyrażone w modlitwie prośby, czeka niebo, Pan Jezus, Jego i nasza Matka, aniołowie i święci. Kościół to wielki skarbiec, z którego korzystać możemy w każdej życiowej sytuacji, również w chorobie. (...)
Celem tego skromnego dzieła jest ułatwienie chorym i cierpiącym odnalezienie w skarbcu Kościoła środków prowadzących do zdrowia duchowego i fizycznego. (...) Historia pełna jest dowodów na to, że Pan Bóg słucha łaskawie naszych próśb, zanoszonych przez nas samych lub za wstawiennictwem świętych i często się do nich przychyla, jeśli tylko przyniosą nam korzyść, przybliżą nas do Niego.

Książka "Kościół chorym i cierpiącym"
Henryk Pomorski