Konkurencyjność. Poziom makro, mezo i mikro -

Konkurencyjność. Poziom makro, mezo i mikro

4.00 Oceń książkę!

Autor: ...

Wydawnictwo: PWN
ISBN: 9788301156817
EAN:
Format: 170 x 240
Oprawa: miękka
Stron: 216
Data wydania: 2008-12-01
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
29.99
książka
44.47zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Zapewnienie konkurencyjności jest we współczesnym świecie jednym z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stają wszystkie podmioty gospodarcze. Szczególnego znaczenia nabiera zaś w Polsce, która po wstąpieniu do Unii Europejskiej przygotowuje się teraz do przystąpienia do strefy euro. Rozwiązanie tego problemu wymaga znajomości i umiejętności powiązania wielu zjawisk i uwarunkowań pochodzących z różnych dziedzin wiedzy.

Książka zawiera kompleksowy wykład na temat konkurencyjności w skali makro (gospodarki), mezo (sektorów) i mikro (przedsiębiorstw, w tym MSP). Porządkuje i systematyzuje wiedzę rozproszoną do tej pory fragmentarycznie w wielu publikacjach.

Autorzy przedstawiają w nim:

- podstawy teoretyczne i terminologię, problemy konkurencyjności związane z globalizacją i procesami integracyjnymi, wyniki przeprowadzonych badań, doniesienia najnowszej literatury światowej, dużą liczbę przykładów pochodzących z praktyki gospodarczej. Publikacja jest z jednej strony podręcznikiem pomocniczym do przedmiotów związanych z konkurencyjnością, wykładanych na kierunkach ekonomicznych i zarządzania, z drugiej zaś znakomitą lekturą dla praktyków poszukujących wiedzy i inspiracji, jak zapewnić swoim firmom przewagę na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

Książka "Konkurencyjność. Poziom makro, mezo i mikro"