Komentarz do sprawy z zakresu postępowania zabezpieczającego i egzekucyjnego - Marcin Uliasz

Komentarz do sprawy z zakresu postępowania zabezpieczającego i egzekucyjnego

4.00 Oceń książkę!

Autor: Marcin Uliasz

Wydawnictwo: Prawnicze LexisNexis
ISBN: 9788327802187
EAN:
Format: ...
Oprawa: twarda
Stron: 432
Data wydania: 2013-12-17
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
111.99
książka
128.50zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Niniejsza książka to kolejna już publikacja w nowej serii "Komentarze z wokandy", której niewątpliwym walorem jest komentowanie spraw, a nie przepisów.

W publikacji zostały skomentowane w sposób kompleksowy wybrane sprawy z zakresu postępowania zabezpieczającego, klauzulowego i egzekucyjnego, a także sprawy z powództw przeciwegzekucyjnych, które nie podlegają wprawdzie rozpoznaniu w postępowaniu egzekucyjnym, ale są z nim funkcjonalnie powiązane. Zostały one omówione według kolejności dokonywanych czynności, poczynając od pism inicjujących poszczególne sprawy, przez zagadnienia dotyczące uczestników postępowania, posiedzeń, składu sądu, kognicji organów procesowych w poszczególnych sprawach, kończąc na problematyce orzeczeń oraz ich skutków.

Autor wyjaśnia nie tylko poszczególne przepisy dotyczące komentowanej materii, ale - co istotne - przedstawia analizowane kwestie na przykładach, które pozwalają dostrzec rolę, zależności i specyfikę rozwiązań przyjętych w przepisach. Bogaty wybór orzecznictwa ułatwia zaś zrozumienie przedstawionych instytucji. Dopełnieniem całości są wzory pism i wniosków.

Publikacja kierowana jest przede wszystkim do adwokatów, radców prawnych, sędziów i komorników zajmujących się problematyką spraw cywilnych, a w szczególności specjalizujących się w sprawach z zakresu postępowania zabezpieczającego i egzekucyjnego, a także aplikantów.

Marcin Uliasz jest doktorem nauk prawnych, sędzią Sądu Rejonowego Lublin - Zachód w Lublinie, autorem publikacji z zakresu prawa cywilnego materialnego i procesowego.

Książka "Komentarz do sprawy z zakresu postępowania zabezpieczającego i egzekucyjnego"
Marcin Uliasz