Kochanka śmierci - Boris Akunin

Autor: Boris Akunin

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2015-09-23

Kto ukrywa się w gronie czcicieli Śmierci? Czy Erastowi Fandorinowi uda się zapobiec następnym samoboacute;jstwom i uratować egzaltowaną Kolombinę?

Rok 1900. Prawdziwą plagą końca wieku stała się moda na samo-boacute;jstwa. Roacute;wnież w Moskwie działa podziemny klub "kochankoacute;w Śmierci", ktoacute;remu przewodniczy demoniczny doża. Okoliczności kolejnych tragicznych wypadkoacute;w wydają się jednak podejrzane. Wkroacute;tce na jednym z tajnych zebrań klubu pojawia się niezwykły mężczyzna, bardzo przypominający Erasta Fandorina...

Książki Borisa Akunina przetłumaczono na 35 językoacute;w i wydano w nakładzie ponad 20 milionoacute;w egzemplarzy.

Boris Akunin (Grigorij Szałwowicz Czchartiszwili), ur. w 1956 r. w Gruzji, od 1958 r. mieszka w Moskwie. Eseista, tłumacz, autor znanych serii powieści Przygody Erasta Fandorina, Prikluczenija siestry Pielagii (Przygody siostry Pelagii), Prikluczenija magistra (Przygody magistra). Na Międzynarodowych Targach Książki w 2000 roku ogłoszono go rosyjskim pisarzem roku.

Książka "Kochanka śmierci"
Boris Akunin