Kliniczna farmakologia okulistyczna -

Autor: ...

Wydawnictwo: Urban Partner
Data wydania: 2013-10-01
Podręcznik jest całościowym opracowaniem zawierającym wszystkie aspekty leczenia chorób oczu. Obejmuje zarówno zasady stosowania leków do oczu, ich penetracji do tkanek oka, farmakokinetyki i farmakodynamiki.

Omówiono w nim wady i zalety różnych postaci leków do oczu, działania niepożądane, interakcje i toksykologię leków, metody sporządzania leków recepturowych, podstawy prawne wystawiania leków, wpływ środków konserwujących na tkanki oczu. W publikacji można znaleźć informacje na temat wszystkich grup terapeutycznych leków stosowanych w okulistyce, wpływu stosowanych ogólnie leków na narząd wzroku, stosowania leków do oczu wśród wybranych grup pacjentów oraz możliwości leczenia poszczególnych schorzeń narządu wzroku. W publikacji zebrano także dane dotyczące dawkowania leków podawanych rzadziej stosowanymi drogami (iniekcje podspojówkowe, do komory przedniej oka, do ciała szklistego) lub w specjalnych dawkach (krople wzmocnione, stężenia kropli i maści, które nie są produkowane jako preparaty do oczu).
W publikacji:

• wszystkie aspekty leczenia chorób oczu
  • zasady stosowania leków do oczu, penetracja leków do tkanek oka, farmakokinetyka i farmakodynamika
  • wady i zalety poszczególnych postaci leków do oczu
  • działania niepożądane i interakcje leków
  • metody sporządzania leków recepturowych
  • dawkowanie leków podawanych rzadko stosowanymi drogami

Książka "Kliniczna farmakologia okulistyczna"