Klasyka teorii zarządzania. Ćwiczenia, przykłady, testy - Dariusz Jemielniak

Klasyka teorii zarządzania. Ćwiczenia, przykłady, testy

Autor: Dariusz Jemielniak

Wydawnictwo: Poltext
Data wydania: 2015-10-08

Materiał pomocniczy dla studentoacute;w oraz prowadzących ćwiczenia w ramach przedmiotu "Podstawy organizacji i zarządzania" w wymiarze jednego semestru na pierwszym roku studioacute;w.

Skrypt w sposoacute;b skondensowany przedstawia najważniejsze informacje przekazywane na ćwiczeniach, stąd może stanowić użyteczne narzędzie do przygotowania się do zajęć bądź powtoacute;rki materiału. Charakter uzupełniający wobec podstawowego podręcznika przedmiotu - do opanowania wiedzy z zakresu podstaw organizacji i zarządzania niezbędne jest korzystanie z podręcznika.

Dariusz Jemielniak - prof. dr hab., kierownik Katedry Zarządzania Międzynarodowego w Akademii Leona Koźmińskiego, członek Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia, Berkman Center for Internet and Society fellow na Harvard University. Autor m.in. Życia wirtualnego dzikich. Netnografia Wikipedii (2013, Poltext), Zarządzania od podstaw (2011, Wolters Kluwer, wspoacute;łautorzy A.K. Koźmiński i D. Latusek-Jurczak). Laureatm.in. stypendioacute;w Fundacji Fulbrighta, dla wybitnych młodych naukowcoacute;w MNiSW oraz Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Członek Komitetu Nauknbsp; Organizacji i Zarządzania PAN.

Dominika Latusek-Jurczak - prof. ALK, kierownik Katedry Zarządzania w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Stypendystka Fundacji Fulbrighta, laureatka nagrody dla wybitnych młodych naukowcoacute;w Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, beneficjentka grantoacute;w NCN i NCBR. Członek Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN. Zajmuje się badaniem praktyk zarządzania w relacjach międzyorganizacyjnych oraz teorią sieci społecznych i zaufania w zarządzaniu.

Kaja Prystupa - doktor zarządzania, adiunkt w Katedrze Zarządzania w Akademii Leona Koźmińskiego. Jej zainteresowania badawcze obejmują tematykę zarządzania wiedzą, dynamicznego rozwoju małych przedsiębiorstw oraz zarządzania zespołami wirtualnymi. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu teorii organizacji, wspoacute;łczesnych teorii zarządzania oraz zarządzania organizacjami typu born global.nbsp;nbsp;nbsp; nbsp;

Książka "Klasyka teorii zarządzania. Ćwiczenia, przykłady, testy"
Dariusz Jemielniak