Kamienie na szaniec - Aleksander Kamiński

Autor: Aleksander Kamiński

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2015-04-15

Opowieść o Bohaterach Szarych Szeregoacute;w - Rudym, Alku, Zośce, zilustrowana ponad osiemdziesięcioma zdjęciami ze wszystkich epok Ich życia - od gniazda rodzinnego, poprzez czas harcerstwa, miłości, walki, po dni ostatnie!nbsp;Wydawnie wzbogacone zdjęciami młodzieży z drużyn i szkoacute;ł noszących imiona Janka Bytnara - Rudego, Alka Dawidowskiego, Tadeusza Zawadzkiego - Zośki, Aleksandra Kamińskiego - Kamyka.

Ta niezwykła edycja poprzedzona jest wstępem Barbary Wachowicz, autorki sławnej wystawy "Kamyk na szańcu" i cyklu "Wierna rzeka harcerstwa". We wstępie po raz pierwszy znalazły się fragmenty nieznanego pamiętnika Druha Aleksandra Kamińskiego i jego list, jedyny, w ktoacute;rym moacute;wi, jak stworzył Kamienie na szaniec, także niezwykła korespondencja Basi i Alka, wspomnienia Matki i Siostry Rudego, pasjonujące relacje przyjacioacute;ł i towarzyszy broni.

Harcmistrz Aleksander Kamiński ndash; pedagog, profesor wydziału pedagogiki społecznej Uniwersytetu Łoacute;dzkiego i pisarz. Autor Kamieni na szaniec oraz Zośki i Parasola, dalszego ciągu losoacute;w spadkobiercoacute;w ideałoacute;w Rudego, Alka, Zośki ndash; opowieści o Harcerskich Batalionach Armii Krajowej. To jedna z najsławniejszych postaci polskiego harcerstwa, twoacute;rca zuchoacute;w, autorytet Szarych Szeregoacute;w. W czasie wojny był komendantem Organizacji Małego Sabotażu "Wawer" i redaktorem naczelnym największego pisma podziemnej Europy "Biuletyn Informacyjny". Jest patronem Chorągwi Łoacute;dzkiej Związku Harcerstwa Polskiego, a także wielu szkoacute;ł i drużyn wiernych Braterstwu i Służbie.

Książka "Kamienie na szaniec"
Aleksander Kamiński