Język polski. Sprawdzian szóstoklasisty. Jak to napisać? Poradnik dla każdego ucznia. Klasa 6. Materiały pomocnicze - szkoła podstawowa - Iwona Cieślak; Lech Cieślak

Język polski. Sprawdzian szóstoklasisty. Jak to napisać? Poradnik dla każdego ucznia. Klasa 6. Materiały pomocnicze - szkoła podstawowa

4.00 Oceń podręcznik!

Autor: Iwona Cieślak; Lech Cieślak

Wydawnictwo: Studium TUTOR
ISBN: 9788389563644
EAN:
Format: ...
Oprawa: miękka
Stron: 117
Data wydania: 2013-12-18
Gdzie kupić tani podręcznik?
podręcznik
12.49
podręcznik
12.97zł
Podręcznik w Twoim domu w ciągu 48h
W 2015 uczniowie klas szóstych po raz pierwszy napiszą sprawdzian według nowych zasad ustalonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W części 1. tego egzaminu zmierzą się z zadaniami z języka polskiego i z matematyki, natomiast w części 2. - sprawdzą swoje umiejętności z języka obcego nowożytnego.
Sprawdzian z języka polskiego obejmować będzie wiadomości i umiejętności zawarte w wymaganiach określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego tego przedmiotu. Zadania z języka polskiego będą miały, jak dotychczas, formę zamkniętą i otwartą. Wśród zadań otwartych uczniowie znajdą dłuższą formę wypowiedzi pisemnej: opowiadanie z dialogiem, kartkę z pamiętnika, wpis w dzienniku, list oficjalny, sprawozdanie lub opis postaci, przedmiotu czy krajobrazu. Może też być sprawdzana umiejętność redagowania form użytkowych takich jak: ogłoszenie, zaproszenie i notatka. Wśród zadań zamkniętych znajdą się zadania wyboru wielokrotnego, prawda-fałsz, na dobieranie, a wśród zadań otwartych także - zadania z luką. W sumie w zestawie zadań z języka polskiego uczeń może spodziewać się od 8 do 12 zadań zamkniętych oraz od 2 do 4 otwartych. Zadania będą odnosić się do różnych tekstów kultury: literackich (epickich i lirycznych), nieliterackich (publicystycznych i popularnonaukowych) i ikonicznych.
Niniejszy poradnik Sprawdzian szóstoklasisty. Jak to napisać? jest zbiorem opracowań większości form wypowiedzi omawianych w szkole podstawowej (charakterystyka, dziennik, instrukcja, kartka pocztowa, list, notatka, ogłoszenie (zawiadomienie), opis, opowiadanie, pamiętnik, plan, podziękowanie, przepis/przepisy regulamin), recenzja, reklama, sprawozdanie, streszczenie, telegram, zaproszenie, życzenia). Zawiera dokładne informacje o każdej z form, szczegółowe wskazówki dotyczące pracy nad redagowaniem tekstu, a także przykłady wypowiedzi z zaznaczonymi najistotniejszymi dla niej elementami. Nowe wydanie zostało poszerzone o takie formy wypowiedzi jak: dziennik i pamiętnik. Ponadto w książce zostały zawarte kryteria oceniania wraz z punktacją dla wszystkich opisanych w niej rodzajów wypowiedzi.
Aby oswoić ucznia z nowym typem zadań na sprawdzianie w poradniku zawarto, oprócz wymaganych i dodatkowych form wypowiedzi, przykładowe zadania egzaminacyjne wraz z odpowiedziami.

Podręcznik "Język polski. Sprawdzian szóstoklasisty. Jak to napisać? Poradnik dla każdego ucznia. Klasa 6. Materiały pomocnicze - szkoła podstawowa"
Iwona Cieślak; Lech Cieślak