Jazz Forum nr 6/2009 -

Jazz Forum nr 6/2009

4.00 Oceń książkę!

Autor: ...

Wydawnictwo: For Jazz
ISBN: 03248801062009
EAN:
Format: 200 x 270
Oprawa: miękka
Stron: 80
Data wydania: 2009-06-05
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
7.99
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Po raz pierwszy na okładce JAZZ FORUM gości Maria Schneider, Autorem wywiadu z czołową amerykańską kompozytorką, aranżerką i bandleaderką jest muzykolog Zbigniew Granat, który uczestniczył w kilkudniowych warsztatach zorganizowanych przez Eastman School of Music przy University of Rochester w stanie Nowy Jork. Wywiad antycypuje pierwszą wizytę w Polsce tej wybitnej artystki.

W rozmowie z Agnieszką Antoniewską Basia Trzetrzelewska, która nagrała po kilku latach nową autorską płytę, oznajmia swoim wiernym fanom, że... wróciła.

Wywiad Krystiana Brodackiego z Władkiem Jagiełłą, przeprowadzony na rok przed jego tajemniczą śmiercią, to najszczersza spowiedź i ostatni testament nieodżałowanego perkusisty, którego barwna postać jest nierozłączną częścią mitologii polskiego jazzu.

Łukasz Iwasiński przepytuje Witolda Janiaka, lidera łódzkiego zespołu Mainstreet Quartet, który został laureatem tegorocznej Bielskiej Zadymki Jazzowej. Nagrodą za to zwycięstwo jest debiutancka płyta nagrana dla Radia Katowice, którą otrzymują prenumeratorzy JAZZ FORUM.

Andrzej Kalinowski składa raport z konferencji "40 lat minęło i co dalej...", która miała miejsce podczas 4. Śląskiego Festiwalu Jazzowego w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach i sprowokowała ogólnopolską dyskusję nad stanem naszej jazzowej edukacji.

Bogdan Chmura opisuje, co się działo na Wiośnie Jazzowej w Zakopanem, którą wypełniły koncerty galowe laureatów dorocznej ankiety "Jazz Top", zaś spięły klamrą dwa "bardzo fajne" koncerty Nigela Kennedy'ego.

Monika Okrój recenzuje 14. Muzeum Jazz Festival, którego inauguracja zbiegła się z 40. rocznicą śmierci Krzysztofa Komedy.

Paweł Brodowski przypomina, jak zrodziła się idea "Ambasadorów Jazzu", którzy w czasach zimnej wojny ruszyli w świat, by rozsławiając muzykę jazzową nieść ideę wolności i zmienić wizerunek Ameryki. Ambasada Amerykańska w Warszawie przygotowuje specjalną wystawę fotograficzną, którą będzie można zobaczyć w naszej stolicy już pod koniec czerwca.

Książka "Jazz Forum nr 6/2009"