Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu - Masłowska Dorota

Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu

4.00 Oceń książkę!

Autor: Masłowska Dorota

Wydawnictwo: Literackie
ISBN: 9788308063361
EAN: 9788308063361
Format: 233 x 153 x 25
Oprawa: Twarda z obwolutą
Stron: 192
Data wydania: 2017
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
35.47
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Nowa książka Doroty Masłowskiej z ilustracjami Macieja Chorążego
"Pasożytniczą rakowatą naroślą na wyższej kulturze" nazywał Dwight Macdonald kulturę masową w 1962. Ponad pół wieku później możemy śmiało powiedzieć, że narośl ta nie tylko rozkwitła najdzikszymi kolorami, ale też całkowicie zdominowała nasze życie codzienne, środki przekazu, język potoczny i masową wyobraźnię.
Seriale i paraseriale, szkoły podrywu i tanie loty, Kuchenne Rewolucje, Azja Express i Przyślij przepis to zjawiska, które wpływają na nasze życie, nawet kiedy odsuwamy się od nich ze znużeniem i niesmakiem. I zazwyczaj mówią o naszym świecie dużo więcej, niż zamierzają.
W książce Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu, kompilującej teksty z lat 2014-2016 Dorota Masłowska w niepodrabialnym stylu przetrząsa lumpeks kultury współczesnej, wyciągając z niego zjawiska niekoniecznie chwalebne i atrakcyjne, ale nieodmiennie barwne i wielomówne.
"Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu to zupełnie nowy cykl, kierowany do ludzi takich jak my, nadwrażliwych, zdziwaczałych, emocjonalnie pokiereszowanych humanistów. Do tych, którzy na przekór modom, prądom, falom, pływom i horoskopom lubują się w nielubianym, interesują nieinteresującym". Dorota Masłowska
"Pisana przez Dorotę Masłowską błyskotliwa i diabelsko śmieszna analiza współczesnej kultury - tworzona z niezwykłą precyzją i zarazem kompletnie odjechana. To książka, po przeczytaniu której zrobicie się mądrzejsi". Zofia Król, redaktorka naczelna magazynu dwutygodnik.com

Książka "Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu"
Masłowska Dorota